EEA-GA1E330
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 75mA 1000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1E330
  • Part No:
    EEA-GA1E330
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7 mm
  • Voltage:
    25 VDC