EEA-GA1E100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 33mA 1000h 105ƒA€A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1E100
  • Part No:
    EEA-GA1E100
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    4 x 7 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    25 VDC