EEA-GA1A101B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 7mm) Radial 5mm 110mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEAGA1A101B
  • Part No:
    EEA-GA1A101B
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 7 mm
  • Voltage:
    10 VDC