ECW-U4332V17
Panasonic
Cap Film 0.0033uF 400V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 85°C T/R
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/26/2025
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU4332V17
  • Part No:
    ECW-U4332V17
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0033 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm