ECW-U4154V17
Panasonic
Cap Film 0.15uF 400V PEN 5% (9.8 X 8 X 4.6mm) Stacked 85°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU4154V17
  • Part No:
    ECW-U4154V17
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    9.8 x 8 x 4.6 mm