ECW-U4103V17
Panasonic
Cap Film 0.01uF 400V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 2.8mm) Stacked 85°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU4103V17
  • Part No:
    ECW-U4103V17
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 2.8 mm