ECW-U2682KC9
Panasonic
Cap Film 0.0068uF 250V PEN 10% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/26/2025
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU2682KC9
  • Part No:
    ECW-U2682KC9
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0068 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm