ECW-U2474KCV
Panasonic
Cap Film 0.47uF 250V PEN 10% (9.8 X 8 X 5.3mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU2474KCV
  • Part No:
    ECW-U2474KCV
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    9.8 x 8 x 5.3 mm