ECW-U2182KC9
Panasonic
Cap Film 0.0018uF 250V PEN 10% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 125°C T/R
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/26/2025
Description +
Search Keywords: ECWU2182KC9
  • Part No:
    ECW-U2182KC9
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0018 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm