ECW-U2153V16
Panasonic
Cap Film 0.015uF 250V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 1.4mm) Stacked 85°C T/R
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 12/26/2025
Description +
Search Keywords: ECWU2153V16
  • Part No:
    ECW-U2153V16
    EAR99
    3000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.015 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 1.4 mm