ECW-U1C394JC9
Panasonic
Cap Film 0.39uF 16V PEN 5% (6 X 4.1 X 2.4mm) Stacked 105A°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU1C394JC9
  • Part No:
    ECW-U1C394JC9
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    16 VDC
  • Capacitance Value:
    0.39 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    6 x 4.1 x 2.4 mm