ECW-U1C224JC9
Panasonic
Cap Film 0.22uF 16V PEN 5% (4.8 X 3.3 X 2.4mm) Stacked 105°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU1C224JC9
  • Part No:
    ECW-U1C224JC9
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    16 VDC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    4.8 x 3.3 x 2.4 mm