ECW-U1103JX5
Panasonic
Cap Film 0.01uF 100V PEN 5% (3.2 X 2.5 X 2.1mm) Stacked 105°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWU1103JX5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-U1103JX5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dielectric:
    Pen
  • Voltage:
    100 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Termination Style:
    N/R
  • Size:
    3.2 x 2.5 x 2.1 mm