ECW-HA3C473J
Panasonic
Cap Film 0.047uF 1600V PP 5% (20.6 X 13.4 X 19.2mm) Radial 17.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C473J
  • Part No:
    ECW-HA3C473J
    EAR99
    600
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.6 x 13.4 x 19.2 mm