ECW-HA3C473H4
Panasonic
Cap Film 0.047uF 1600V PP 3% (20.6 X 13.4 X 24.2mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C473H4
  • Part No:
    ECW-HA3C473H4
    EAR99
    200
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    20.6 x 13.4 x 24.2 mm