ECW-HA3C302HQ
Panasonic
Cap Film 0.003uF 1600V PP 3% (17.8 X 5.5 X 13.2mm) Radial 15mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C302HQ
  • Part No:
    ECW-HA3C302HQ
    EAR99
    4000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.003 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    17.8 x 5.5 x 13.2 mm