ECW-HA3C243HB
Panasonic
Cap Film 0.024uF 1600V PP 3% (20.6 X 9.6 X 20.4mm) Radial 10mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C243HB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-HA3C243HB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1200
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.024 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.6 x 9.6 x 20.4 mm