ECW-HA3C203H
Panasonic
Cap Film 0.02uF 1600V PP 3% (20.6 X 8.7 X 14.6mm) Radial 17.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C203H
  • Part No:
    ECW-HA3C203H
    EAR99
    800
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.02 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    20.6 x 8.7 x 14.6 mm