ECW-HA3C103J4
Panasonic
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (20.3 X 6.4 X 17.3mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWHA3C103J4
  • Part No:
    ECW-HA3C103J4
    EAR99
    500
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.3 x 6.4 x 17.3 mm