- ECW-H8912JVB
Description
Cap Film 0.0091uF 800V PP 5%( 18 X 6 X 18mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWH8912JVB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-H8912JVB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:800 VDC
Capacitance Value:0.0091 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:18 x 6 x 18 mm