ECW-H8823JV
Panasonic
Cap Film 0.082uF 800V PP 5%( 23 X 9.5 X 18mm) Radial 20mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH8823JV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-H8823JV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    800 VDC
  • Capacitance Value:
    0.082 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    23 x 9.5 x 18 mm