ECW-H6284HCB
Panasonic
Cap Film 0.28uF 630V PP 3% (20.7 X 14.3 X 24.1mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH6284HCB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-H6284HCB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    700
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.28 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.7 x 14.3 x 24.1 mm