ECW-H6184HC
Panasonic
Cap Film 0.18uF 630V PP 3% (20.7 X 11.5 X 16.3mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH6184HC
  • Part No:
    ECW-H6184HC
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.18 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.7 x 11.5 x 16.3 mm