ECW-H20562JVB
Panasonic
Cap Film 0.0056uF 2000V PP 5% (23 X 7.5 X 21mm) Radial 15mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH20562JVB
  • Part No:
    ECW-H20562JVB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    2000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    23 x 7.5 x 21 mm