ECW-H20512RHV
Panasonic
Cap Film 0.0051uF 2000V PP 3% (23 X 7.5 X 21mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH20512RHV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-H20512RHV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    400
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    2000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0051 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    23 x 7.5 x 21 mm