- ECW-H20153JVB
Description
Cap Film 0.015uF 2000V PP 5% (23 X 12 X 26.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWH20153JVB
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-H20153JVB
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:2000 VDC
Capacitance Value:0.015 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:23 x 12 x 26.5 mm