ECW-H16912HV
Panasonic
Cap Film 0.0091uF 1600V PP 3% (23 X 8 X 16mm) Radial 20mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWH16912HV
  • Part No:
    ECW-H16912HV
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0091 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    23 x 8 x 16 mm