ECW-H16563JV
Panasonic
Cap Film 0.056uF 1600V PP 5% (28 X 16 X 24.5mm) Radial 25mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWH16563JV
  • Part No:
    ECW-H16563JV
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    28 x 16 x 24.5 mm