ECW-H16303HVB
Panasonic
Cap Film 0.03uF 1600V PP 3% (28 X 11 X 25mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16303HVB
  • Part No:
    ECW-H16303HVB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.03 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    28 x 11 x 25 mm