ECW-H16223JV
Panasonic
Cap Film 0.022uF 1600V PP 5% (28 X 9.5 X 18mm) Radial 25mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16223JV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-H16223JV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    28 x 9.5 x 18 mm