ECW-H16183RJV
Panasonic
Cap Film 0.018uF 1600V PP 5% (23 X 10.5 X 24.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16183RJV
  • Part No:
    ECW-H16183RJV
    EAR99
    300
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.018 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    23 x 10.5 x 24.5 mm