- ECW-H16183HVB
Description
Cap Film 0.018uF 1600V PP 3% (23 X 10.5 X 24.5mm) Radial 15mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWH16183HVB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-H16183HVB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:1600 VDC
Capacitance Value:0.018 uF
Tolerance:3 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:23 x 10.5 x 24.5 mm