ECW-H16163RJV
Panasonic
Cap Film 0.016uF 1600V PP 5% (23 X 10 X 23.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16163RJV
  • Part No:
    ECW-H16163RJV
    EAR99
    300
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.016 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    23 x 10 x 23.5 mm