ECW-H16163HV
Panasonic
Cap Film 0.016uF 1600V PP 3% (23 X 10 X 18.5mm) Radial 20mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16163HV
  • Part No:
    ECW-H16163HV
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.016 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    23 x 10 x 18.5 mm