ECW-H16162JVB
Panasonic
Cap Film 0.0016uF 1600V PP 5% (18 X 7 X 18.5mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWH16162JVB
  • Part No:
    ECW-H16162JVB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0016 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18 x 7 x 18.5 mm