ECW-H16133RHV
Panasonic
Cap Film 0.013uF 1600V PP 3% (23 X 9 X 22.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16133RHV
  • Part No:
    ECW-H16133RHV
    EAR99
    300
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.013 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    23 x 9 x 22.5 mm