ECW-H16112RHV
Panasonic
Cap Film 0.0011uF 1600V PP 3% (18 X 6.5 X 18.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16112RHV
  • Part No:
    ECW-H16112RHV
    EAR99
    500
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.0011 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    18 x 6.5 x 18.5 mm