ECW-H16103JV
Panasonic
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (23 X 8 X 16.5mm) Radial 20mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH16103JV
  • Part No:
    ECW-H16103JV
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    1600 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    23 x 8 x 16.5 mm