- ECW-H12272JVB
Description
Cap Film 0.0027uF 1250V PP 5% (18 X 7 X 19mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWH12272JVB
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-H12272JVB
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:1250 VDC
Capacitance Value:0.0027 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:18 x 7 x 19 mm