ECW-H10163JVB
Panasonic
Cap Film 0.016uF 1000V PP 5% (18 X 7.5 X 19mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH10163JVB
  • Part No:
    ECW-H10163JVB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    1000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.016 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18 x 7.5 x 19 mm