ECW-H10103RHV
Panasonic
Cap Film 0.01uF 1000V PP 3% (18 X 6.5 X 18mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWH10103RHV
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-H10103RHV
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    1000 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 6.5 x 18 mm