ECW-FD2W125K4
Panasonic
Cap Film 1.2uF 450V PP 10% (17.5 X 8.5 X 16.6mm) Radial 7.5mm 110°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFD2W125K4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FD2W125K4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    450 VDC
  • Capacitance Value:
    1.2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.5 x 8.5 x 16.6 mm