- ECW-FD2W125K
Description
Cap Film 1.2uF 450V PP 10% (17.5 X 8.5 X 11.6mm) Radial 15mm 110°C Bulk
Search Keywords: ECWFD2W125K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-FD2W125K
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:450 VDC
Capacitance Value:1.2 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:17.5 x 8.5 x 11.6 mm