ECW-FA2J274J4
Panasonic
Cap Film 0.27uF 630V PP 5% (18.2 X 7.8 X 17.9mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J274J4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FA2J274J4
  • Unit of Measure:
    EAR99
    400
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.27 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    18.2 x 7.8 x 17.9 mm