ECW-FA2J124J4
Panasonic
Cap Film 0.12uF 630V PP 5% (18.2 X 5.5 X 15.8mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWFA2J124J4
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-FA2J124J4
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    600
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.12 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18.2 x 5.5 x 15.8 mm