ECW-F6564JLB
Panasonic
Cap Film 0.56uF 630V PP 5% (28 X 11.6 X 22.8mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6564JLB
  • Part No:
    ECW-F6564JLB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.56 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    28 x 11.6 x 22.8 mm