ECW-F6364RHL
Panasonic
Cap Film 0.36uF 630V PP 3% (20.5 X 11.9 X 23.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6364RHL
  • Part No:
    ECW-F6364RHL
    EAR99
    200
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.36 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    20.5 x 11.9 x 23.5 mm