ECW-F6363JLB
Panasonic
Cap Film 0.036uF 630V PP 5% (13 X 7.3 X 15.2mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6363JLB
  • Part No:
    ECW-F6363JLB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.036 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    13 x 7.3 x 15.2 mm