ECW-F6304RJL
Panasonic
Cap Film 0.3uF 630V PP 5% (20.5 X 10.9 X 22.2mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6304RJL
  • Part No:
    ECW-F6304RJL
    EAR99
    300
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.3 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.5 x 10.9 x 22.2 mm