ECW-F6164RHL
Panasonic
Cap Film 0.16uF 630V PP 3% (18 X 9.3 X 18.8mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF6164RHL
  • Part No:
    ECW-F6164RHL
    EAR99
    300
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.16 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Size:
    18 x 9.3 x 18.8 mm